Wygrana Ciężkowianki w meczu ze Śmignem

KS Ciężkowianka Ciężkowice - KS US Śmigno 2:1 (2:1)

KS Ciężkowianka: Kwiek – Oleksowicz, Bryt, Szczerba (Popiela Ł), Kołodziejczyk M., Kucharzyk, Nowak K.(Kafel K.), Popiela T., Kiełbasa (Łątka), Musiał (Kwaśny D.), Wiewióra.

Bramki: 18’ Wiewióra, 35’ Nowak – 5’ Żaba

Kolejny mecz Ciężkowianki dostarczył miejscowym kibicom dużo emocji. Już w 5 ‘ po wrzutce z rzutu rożnego i dużym zamieszaniu w polu karnym Żaba wepchnął piłkę do bramki Ciężkowianki.

Tak szybko stracona bramka nie załamała zespołu z Ciężkowic.

W 18’ w odległości ok. 20 m od bramki Śmigna został sfaulowany Wiewióra. Sędzia zawodów odgwizdała faul, a wykonawcą rzutu wolnego był Wiewióra. Uderzył płasko tuż przy lewym słupku wyrównując stan meczu na 1:1.

Po wyrównaniu goście czynili próby zmiany wyniku, jednak monolityczna obrona Ciężkowianki dowodzona przez Roberta Oleksowicza skutecznie przerywała wszelkie ataki gości.

W tym fragmencie spotkania goście mogą mówić o sporym szczęściu, gdyż sędziowie spotkania nie zauważyli brutalnego ataku zawodnika Śmigna na Macieju Kiełbasie.

W 35’ znów Wiewióra dał się we znaki obronie Śmigna. Jego szybką indywidualna akcję z prawej strony, zakończoną dośrodkowaniem na 5 m skutecznie wykończył strzałem głową Nowak.

Tuż przed przerwą zawodnik gości mocno uderzył, ale piłka na szczęście dla Cięzkowianki trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie goście za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Gra w tym fragmencie mocno się zaostrzyła, czego owocem była duża ilość fauli i przerw w grze.

Ciężkowianka do końca spotkania skutecznie odpierała ataki gości a dwie szanse zmiany wyniku miał Wiewióra. Najpierw w 65’ mimo, że był mocno naciskany przez obrońców gości, znalazł się na pozycji sam na sam minimalnie chybiąc, by w 67’ uderzeniem z ok 12 m znów przetestować umiejętności Bielaszki.

Ambitna i waleczna postawa do końca spotkania pozwoliła Ciężkowiance odnieść pierwsze w tej rundzie zwycięstwo.

W następnej kolejce Ciężkowianka zmierzy u siebie zespołem LKS Nowa Jastrząbka.

Niedziela 20 sierpnia, godz. 16.00, stadion Ciężkowianki. Serdecznie zapraszamy !!!