KS Ciężkowianka Ciężkowice - Zorza Zaczarnie 3:3 (0:2)

Żółte kartki: Kołodziejczyk, Szczerba, Kiełbasa – Bezkosty, Jagiełło x2, Iwaniec

Czerwone kartki: Jagiełło (druga żółta)

KS Ciężkowianka: Wilga A – Oleksowicz R., Kołodziejczyk M., Szczerba K., Popiela Ł., Popiela T., Łątka A. (46’ Nowak K.), Kiełbasa M., Musiał A.(79’ Kafel K.), Roman M.(71’ Kloc P.), Wiewióra A.

Zorza: Starzec – Nytko T., Kapustka T., Papuga J., Zych M., Jagiełło M., Iwaniec D., Kobyłecki S.(68’ Libirt), Bezkosty P., Zegar R., Płaczek J. (75’ Sawa)

Po emocjonującym pojedynku, Ciężkowianka remisem rozpoczęła zmagania w nowym sezonie okręgówki.

To był pierwszy oficjalny pojedynek Ciężkowianki pod wodzą trenera Leszka Kraczkiewicza.

Zespół z Ciężkowic przystąpił do niedzielnego pojedynku w mocno zmienionym składzie. Z jedenastki poprzedniego sezonu zabrakło Desia, Bryta, Kucharzyka, Biedrońskiego K. oraz Ireneusza Kapałki, który w tym sezonie reprezentuje barwy GKS-u Gromnik. Swoją szansę gry w pierwszym zespole dostali Kołodziejczyk, Szczerba, Kiełbasa i Roman. Dodatkowo przed Ciężkowicką publicznością zaprezentowali się nowi gracze, Wiewióra Adam oraz Łątka Arkadiusz.

Początek spotkania był dla Ciężkowickiego zespołu niezwykle pechowy. Już w 3’ gracz Zorzy próbujący dośrodkować, z bliskiej odległości nabił rękę Oleksowicza. Ku rozpaczy miejscowych, sędzia główny bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Michał Jagiełło.

Zaskoczona takim obrotem zdarzeń Ciężkowianka, chwilę później straciła kolejna bramkę. Tym razem po szybkiej akcji z prawej strony, strzał zawodnika Zorzy z ok. 10 m obronił Wilga, jednak wobec dobitki głową był już bezradny.

Przed przerwą nieskuteczne próby zmiany wyniku czynili jeszcze Musiał z rzutu wolnego w 31’ i Wiewióra w 34’, który uderzył niecelnie z ok. 18m.

Po przerwie odmieniony mentalnie zespół Ciężkowianki zaczął dyktować swoje warunki gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 52’ kapitalnym uderzeniem popisał się Wiewióra. Jego mocne uderzenie z ok. 30 przeszło obok zaskoczonego bramkarza gości i wpadło do bramki tuż przy prawy słupku. Tym cudownym uderzeniem Wiewióra zdobył swą pierwszą bramkę dla Ciężkowianki w oficjalnym pojedynku o punkty.

Minutę później, znów Wiewióra przeprowadził szybką akcję prawą stroną, w której przedarł się pomiędzy obrońcami Zorzy, ale płaski strzał obronił Starzec.

W 55’ po indywidualnej akcji, w sytuacji sam na sam znalazł się Kiełbasa, jednak w idealnej sytuacji trafił prosto w bramkarza gości. O tym, że niewykorzystane sytuacje mogą się zemścić przekonali się brutalnie gracze Ciężkowianki w 57 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył zawodnik Zorzy i mocnym strzałem głową pokonał Wilgę.

Nie zrażona takim obrotem spraw Ciężkowianka odpowiedział błyskawicznie w 58’, gdzie szybką akcję z prawej strony, Roman zakończył precyzyjnym dośrodkowaniem na 5 m do Wiewióra, który skutecznie wykończył dośrodkowanie uderzeniem z pierwszej piłki tuż przy lewym słupku.

Dwie minuty później w roli głównej wystąpił tym razem Roman. Po faulu na 40m zawodnicy Ciężkowianki wykonywali rzut wolny. Dośrodkowaną w pole karne piłkę głową przedłużył jeden z zawodników Ciężkowianki, a całą akcję skutecznie zamknął strzałem Roman.

W 65’ Nowak widząc wysuniętego bramkarza gości, próbował go lobować, jednak minimalnie nieskutecznie.

Goście w jednej z nielicznych akcji w 76’ trafili w poprzeczkę.

W 85’ znów Wiewióra zdecydował się na uderzenie z dystansu. Tym razem Starzec nie dał się zaskoczyć.

Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Patrząc na przebieg spotkania i ambitną postawę zawodników Ciężkowianki, którzy z wyniku 0:2 doprowadzili do remisu 3:3, z optymizmem oczekujemy kolejnych pojedynków o punkty.

Szczególnie do gustu miejscowych kibiców przypadła waleczna postawa Ciężkowianki, która nie zrażona niekorzystnymi zdarzeniami dążyła ambitnie do zmiany niekorzystnego rezultatu. Za to należą się całej drużynie i trenerowi zasłużone brawa.

Następnie spotkanie Ciężkowianka rozegra z zespołem UKS Śmigno.

Wtorek 15 sierpnia godz. 17.00 stadion Ciężkowianki. Serdecznie zapraszamy !!!