Dunajec Zbylitowska Góra - Wolania Wola Rzędzińska

Autor:

Utworzono:

12.10.2016

Nasza drużyna odpadła w III Rundzie Pucharu Polski z Wolanią Wola Rzędzińska po rzutach karnych. Mecz toczył się w bardzo ciężkich warunkach przez ciągle padający deszcz, boisko było bardzo nasiąknięte wodą. Zagraliśmy bardzo dobry mecz taktycznie, nie pozwalając przeciwnej drużynie na wiele sytuacji. Po 15 minutach meczu Dunajec wyszedł na prowadzenie. Blecharski wykonywał rzut wolny na 30 metrze przed bramką przeciwnika, uderzył bardzo mocno obok muru, bramkarz Wolanii wybił piłkę przed siebie, najszybciej z dobitką zdążyłJ.Pacura co dało prowadzenie Dunajcowi. Pod koniec pierwszej połowy prostopadłe podanie dostał Pacura i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ładnie go przelobował lecz piłkę z linii bramkowej wybił wracający obrońca. Do przerwy drużyna gości miała może 2 sytuacje bramkowe po stałych fragmentach gry. Na początku 2 połowy nastąpiły 4 zmiany. Trzyw drużynie Wolanii i jedna w Dunajcu. Początek 2 połowy przebiegał spokojnie ze znaczną przewagą w posiadaniu piłki przez gości. W 53minucie goście dostali mały prezent od sędziego w postaci rzutu wolnego na linii 16 metra z lewej strony boiska. Po wrzutce i piąstkowaniu bramkarza zrobiło się małe zamieszanie z którego skorzystali zawodnicy Wolanii i wyrównali stan meczu. W późniejszych minutach gra toczyła się głównie w środku boiska. Na 10 minut przed końcem po strzale z 25 metraDunajec uratowała poprzeczka. W 85 minucie po składnej akcji Dunajca i prostopadłym podaniu Pawlaka do Pacury ten drugi znalazł się sam na sam z bramkarzem, niestety piłka po strzale przeszła tuż obok lewego słupka bramki.Goście jeszcze w ostatniej akcji meczu po wrzutce z lewej strony, oddali strzał głową lecz piłka przeleciała około metr nad poprzeczką. Mecz się zakończył remisem 1:1, więc wszystkich zgromadzonych czekał jeszcze konkurs rzutów karnych. W rzutach karnych lepsi o jedną bramkę okazali się goście i wygrali 4:3. Trzeba zaznaczyć że Dunajec zaprezentował się bardzo dobrze na tle bardziej doświadczonego zespołu Wolanii, było widać bardzo duże zaangażowanie zawodników, wolę walki i dyscyplinę taktyczną. Kolejny mecz już w sobotę o godzinie 15:00 również z bardzo doświadczoną drużyną Tuchovii Tuchów. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich sympatyków Dunajca.