Trenerzy Ciężkowianki z licencjami UEFA "A"

8 miesiące kursu,  296 godzin zajęć, wśród wykładowców m.in. Robert Kasperczyk, Dariusz Pasika, Piotr Maranda, Robert Mazanek, Mariusz Jop - kilka dni temu pozytywnie egzaminy kursu UEFA w Krakowie zdali: trener Młodzików Robert Truchan oraz trener Trampkarzy Tomasz Gucwa- obaj Licencja UEFA "A"

- Kursy odbywały się w Krakowie, a egzaminy obejmowały praktykę (dwukrotne poprowadzenie treningu piłkarskiego dla młodzieży) oraz część teoretyczną - wyjaśnia Tomasz Gucwa.

- W ramach kursu wymagane było też zaliczenie tygodniowej praktyki. Ja odbyłem ją w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice - dodaje trener Trampkarzy Ciężkowianki

Podwyższenie uprawnień trenerskich z obecnych licencji PZPN „A” i „B” na UEFA„A - B - C” to wymóg Polskiego Związku Piłki Nożnej nałożony przez Europejską Federację Piłki Nożnej UEFA. Tego rodzaju kursy uzupełniające w kolejnych miesiącach ukończy między innymi trener zespołu seniorów Ciężkowianki Ciężkowice Pan Leszek Kraczkiewicz.
STRUKTURA LICENCJONOWANIA UEFA
  • Licencja Trenera UEFA C upoważnia do prowadzenia drużyn seniorskich w rozgrywkach prowadzonych do A klasy włącznie oraz dzieci i młodzieży do 12 lat .
  • Licencja Trenera UEFA B upoważnia do prowadzenia drużyn seniorskich w rozgrywkach prowadzonych do V ligi włącznie, oraz dzieci i młodzieży (centralna Liga Juniorów)
  • Licencja Trenera UEFA A upoważnia do prowadzenia drużyn seniorskich w rozgrywkach prowadzonych do II ligi (centralnej) włącznie, oraz dzieci i młodzieży.
  • Licencja Trenera UEFA PRO upoważnia do prowadzenia drużyn seniorskich w rozgrywkach prowadzonych do Ekstraklasy i Iligi (centralnej) włącznie, oraz dzieci i młodzieży.