Seniorzy Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice - PODSUMOWANIE

Kolejny sezon 2018/2019 w klasie okręgowej seniorzy Ciężkowianki rozpoczęli pod wodzą nowego szkoleniowca Leszka Kraczkiewicza. To były wieloletni zawodnik drużyn ekstraklasowych (Hutnik Kraków, Górnik Zabrze) a ostatnio trener Tuchovii Tuchów. W drużynie nastąpiło kilka zmian. Ubył Ireneusz Kapałka, który zaczął swoją przygodę w Gromniku, Dawid Kwiek (służba wojskowa), a przybyli Adam Wiewióra, Arkadiusz Łątka oraz bramkarz Patryk Kiełtyka. Swoją szansę gry w pierwszym zespole dostali zawodnicy zespołu juniorów: Kołodziejczyk Mikołaj., Szczerba Konrad., Kwaśny Dawid, Kiełbasa Maciej, Roman Mateusz , Popiela Hubert, Kloc Patryk i Hudyka Arkadiusz.

To właśnie za sprawą trenera Kraczkiewicza młodzi wychowankowie Ciężkowianki zaczęli stanowić pewne punktu naszej seniorskiej drużyny. Na stałe w składzie zadomowili się Kołodziejczyk , Szczerba i Roman, oraz powracający po przerwie na leczenie urazu Kwaśny.

W zakończonej rundzie jesiennej drużyna zdobyła 22 pkt. plasując się w tabeli na 8 miejscu ze stratą do lidera 13 pkt.

Szkielet drużyny stanowili doświadczenie zawodnicy jak Oleksowicz R., Biedroński K., Popiela Tomasz i Łukasz, Kucharzyk M., Bryt. S. oraz Deś M. Istotne wzmocnienie siły ataku stanowili pozyskany Adam Wiewióra i wychowanek Mateusz Roman. Ten duet dla naszego zespołu zdobył najwięcej goli.

Pozycja w tabeli zapewne nie w pełni odzwierciedla umiejętności naszego zespołu, które w ocenie wielu powinny uplasować drużynę w czołówce tabeli. Jednak w wielu meczach zabrakło szczęścia, może koncentracji, gdzie drużyna traciła cenne punkty w ostatnich minutach bądź sekundach meczu.

Przygotowania do rundy wiosennej ruszają 15 stycznia, a pierwszym sprawdzianem będzie coroczny halowy turniej piłki nożnej seniorów. Tym razem odbędzie się 28 stycznia 2018r. i jak zwykle na hali sportowej w Ciężkowicach.

Dziękując wszystkim kibicom i sympatykom za ogromne wsparcie i doping, już teraz zapraszamy wszystkich na mecze naszych drużyn w rundzie wiosennej. Ufni w wielką ambicje graczy Ciężkowianki jesteśmy przekonani, że nadchodząca runda dostarczy nam mnóstwo pozytywnych emocji.