Pewna wygrana w Niedomicach

Unia Niedomice - KS Ciężkowianka Ciężkowice 2:4 (1:4)

40 (k) Nagórzański, 73’ Wróbel - 8 Biedroński G., 35’ Kapałka, 38’ Deś, 45’ (sam.) Madejski

KS Ciężkowianka: Sudoł –Biedroński K., Więcek, Uchwat, Bryt, Kucharzyk, Kapałka, Banach, Deś, Ryndak (65’ Sobol), Biedroński G (60’ Musiał).

Żółte kartki: Nagórzański, Madejski, Wojcieszek - Biedroński G., Sobol, Banach, Bieroński K., Kucharzyk, Uchwat

Po serii pechowych remisów i nie planowanej porażce z Wisłą Szczucin, Ciężkowianka odniosła pewne wyjazdowe zwycięstwo z zespołem Unii Niedomice.

Ciężkowianka w niedzielnym meczu wystąpiła z kilkoma istotnymi zmianami w składzie. W bramce cały mecz zagrał Sudoł a do ataku po dłuższej przerwie udanie powrócił Grzegorz Biedroński.

Od początku spotkania to Ciężkowianka dyktowała warunki stwarzając sobie liczne sytuacje bramkowe.

Już w 8’ goście objęli prowadzenie. Po akcji i zagraniu z boku Ryndaka do piłki na 16 metrze najszybciej dobiegł Biedroński G. i płaskim plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 35’ wynik podwyższył Kapałka dobijając obronioną przez bramkarza Unii piłkę po strzale Ryndaka.

W 38’ najprzytomniej w polu karnym zachował się Deś, który w dużym zamieszczaniu wpakował piłkę do bramki gospodarzy.

Kontaktowego gola gospodarze zdobyli po rzucie karnym wykonanym pewnie przez Nagórzańskiego.

W 45’ Radliński tak niefortunnie wybijał piłkę na 5 metrze, że ta odbiła się od Madejskiego i wpadła do siatki obok zaskoczonego bramkarza Unii.

W drugiej połowie Ciężkowianka kontrolowała w pełni przebieg spotkania pozwalając jedynie na to, aby gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki w 73’, gdzie Radliński wrzucił w pole karne Ciężkowianki, a tam Wróbel strzałem w długi róg pokonał Sudoła.

Przed Ciężkowianką w najbliższą niedzielę arcytrudne i arcyważne spotkania z Tuchovią. To będzie pojedynek z tych z gatunku o 6 pkt. Ewentualna wygrana z niedzielnym rywalem i zmniejszenie dystansu punktowego do lidera pozwoli optymistycznie spoglądać na dalszą rywalizację o awans do IV ligi.

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu. Ostatni pojedynek o punkty z Tuchovią Ciężkowianka rozegrała w sezonie 2002/2003 przegrywając na wyjeździe 1:2. Zatem, nadszedł czas rewanżu.

Na relację z tego meczu zapraszamy na stronę www.ciezkowianka.pl oraz www.pogorze24.pl