Wysokie zwycięstwo Ciężkowianki w pojedynku z Zorzą Zaczarnie

KS CIĘŻKOWIANKA Ciężkowice – ZORZA Zaczarnie - 5:1 (1:1)

Bramki: 9’-Musiał A., 55’ Deś, 62’ Kapałka, 82’ Biedroński K., 90+1’ Żaba K. – 2’ Bezkosty P.

CIĘŻKOWIANKA: Sudoł – K. Biedroński, Bryt (81’ Ruchwa M.), Nowak K. Popiela Ł. (73’ Żaba K.), Kucharzyk, Oleksowicz, Musiał A. (65’ Kwaśny), Popiela T., Kapałka, Deś,

ZORZA: Klich (46’ Starzec)– Jagiełło, Pabian, Szegda, Bezkosty D., Papuga J. (46’ Stach), Madej, Bezkosty P., Gromadzki (60’ Czaicki), Kapustka, Kuta (65’ Libirt)

Żółte kartki: Kucharzyk, Nowak Biedroński K.

W niedzielny pojedynku Ciężkowianka „rozstrzelała” Zorzę Zaczarnie. Początek meczu nie wskazywał na tak wysoki wynik, bowiem to goście już w 2’ minucie objęli prowadzenie, gdzie po akcji z rzutu rożnego najpierw strzał zawodnika gości broni Sudoł, ale wobec dobitki Partyka Bezkosty był już bezradny.

Ciężkowianka odpowiedziała bardzo szybko, bo w 9‘ za sprawą precyzyjnego uderzenia Adriana Musiała piłka wylądowała w okienku bramki Klicha.

W 18’ po strzale głową Oleksowicza piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Zorzy.

W 40’ po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Kapałka minimalnie chybił po strzale głową.

Tuż po przerwie goście oddali na bramkę Ciężkowianki groźny strzał z 15m. Tym razem Sudoł obronił pewnie mocne uderzenie zawodnika Zorzy.

W 55’ Ciężkowianka objęła prowadzenie. W dużym zamieszaniu w polu karnym Deś sprytnie wyłuskał piłkę i uderzył mocno obok rozpaczliwie interweniującego Starca.

W 62’ indywidualną akcje prawą stroną przeprowadził Deś, po której Starzec obronił jego starzał, potem dobitkę, ale ostatecznie skapitulował po uderzeniu Kapałki.

W 79’ Stach wychodząc na czystą pozycję został powstrzymany na 16m przez Biedrońskiego. Za to zagranie sędzia główny spotkania podyktował rzut wolny. Płaski strzał zawodnika Zorzy obronił Sudoł, ale dobitka wylądowała w bramce. Na szczęście zawodnik gości był na spalonym i bramka nie została uznana.

Chwilę później w 82’ Ciężkowianka podwyższyła wynik spotkania na 4:1. Na wysokości linii końcowej z prawej strony Żaba K. wykonywał rzut wolny. Jego precyzyjne dośrodkowanie idealnie wykończył Biedrońsk K. mocnym strzałem głową po poprzeczkę.

W 85’ mocnym strzałem z dystansu popisał się Deś. Tym razem minimalnie chybił i piłka minęła prawy słupek bramki Zorzy. W 87’ ponownie w roli głównej wystąpił Deś, tym razem dogrywając do wychodzącego na czysta pozycję Kucharzyka, który ostatecznie został zblokowany przez obrońcę Zorzy.

Już w doliczony czasie gry po precyzyjnym przerzucie na lewą stronę Kapałki w sytuacji sam na sam znalazł się Żaba, który mimo przerwy w grze nie zwykł marnować takich okazji i ze stoicki spokojem pokonał bramkarza Zorzy ustalając wynik spotkania na 5:1.

Cieszy wysokie zwycięstwo drużyn Ciężkowianki, które dodatkowo napawa optymizmem przed trudnym wyjazdowym pojedynkiem z następnym rywalem drużyną Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska.

Na relację z tego meczu zapraszamy na nasz profil na Facebook oraz na stronę www.ciezkowianka.pl oraz www.pogorze24.pl