Tuchovia minimalnie lepsza w derbach Pogórza.

MKS TUCHOVIA Tuchów - KS CIĘŻKOWIANKA Ciężkowice – 2:1 (0:0)

Bramki: 52’ Czyż, 74’ (k) Płachno – 87’ Deś

TUCHOVIA: Chwistek – Czapla (80 Szot), Różycki, Niewola, Bobak – Makowski, Sarad (60 Damian), K. Baran, Czyż, Stec- Płachno.

CIĘŻKOWIANKA: Sudoł – K. Biedroński, Bryt, Nowak K. (77 Więcek), Popiela Ł., Kucharzyk, Oleksowicz, Musiał A. (77 Uchwat), Popiela T., Deś, Kwaśny

Żółte kartki: Płachno, Różycki, Stec, Czyż – Kucharzyk, Nowak.
Czerwona kartka: Płachno 90 min (druga żółta).
Sędziował: Marcin Frączek Tarnów
Widzów: 150

Po wyrównanym pojedynku Ciężkowianka nieznacznie uległa Tuchovii. Wynik spotkania co prawda nie odzwierciedla sytuacji na boisku a to za sprawą podyktowania wątpliwego rzutu karnego.

Początek spotkania to walka głównie w środku pola bez istotnego zagrożenia bramkowego. Pierwszą dogodną sytuacją stworzyła sobie Ciężkowianka. Po serii nieporozumień w szeregach obronnych Tuchovii do przypadkowo odbitej piłki najszybciej dobiegł Musiał, który uderzył mocno z ostrego kąta prosto w dobrze ustawionego Chwistka.

W końcówce pierwszej połowy zarysowała się optyczna przewaga Ciężkowianki czego efektem była stuprocentową sytuacja z 43’, w której Deś będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy płaskim strzałem w długi róg minimalnie chybił.

W odpowiedzi zawodnik gospodarzy po szybkiej akcji lewą stroną naciskany prze obrońcę Ciężkowianki strzelił z ostrego kąta w słupek.

Tuż po przerwie gospodarze objęli prowadzenie. W 52’ Bobak był wykonawcą rzutu wolnego na wysokości 25m. Jego płaski mocny strzał odbił przed siebie Sudoł na tyle pechowo, że wprost pod nogi Czyża, który dopełnił formalności pakując piłkę w siatce.

W 56’ znów groźnie zaatakowali gospodarze. Tym razem piłkę po strzale zawodnika Tuchovi pewnie złapał Sudoł.

W 73’miała miejsce kluczowa dla losów meczu akcja. W pozornie niegroźnej sytuacji, po której w polu karnym upadli gracz Tuchovii i Nowak sędzia główny spotkania dopatrzył się rzekomo nieprzepisowego zagrania zawodnika Ciężkowianki i podyktował rzut karny. Wykonawcą jedenastki był Płachno, uderzając mocno pod porzeczkę nie dał szans Sudołowi.

Po stracie bramki Ciężkowianka ambitnie dążyła do zmiany wyniku. Honorowe trafienie uzyskał Deś, który po indywidualnej akcji mając przed sobą Chwista uderzył płasko w krótki róg dając nadzieję na zmianę niekorzystnego rezultatu. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, choć od 90’ Tuchovia kończyła mecz w „10” po drugiej żółtej kartce Płachno.

W następnej kolejce Ciężkowianka zmierzy się u siebie z drużyną Zorzy Zaczarnie. Niedziela godz. 16.30 serdecznie zapraszamy.

Na relację z meczów Ciężkowianki zapraszamy na stronę www.ciezkowianka.pl oraz www.pogorze24.pl

Powiązana galeria: