SENIORZY: Falstart na początek ! Ciężkowianka 0 - Jastrząbka 2

SENIORZY: Falstart na początek !  Ciężkowianka 0 - Jastrząbka 2

Falstart Ciężkowianki na inaugurację rozgrywek okręgówki

KS CIĘŻKOWIANKA Ciężkowice – KS Nowa Jastrząbka -Żukowice - 0:2 (0:0)

Bramki: 71’ Pierzchała, 89’ (k) Krauze

CIĘŻKOWIANKA: Sudoł – K. Biedroński, Bryt, Nowak K. Popiela Ł. (79’ Żaba S.), Kucharzyk, Oleksowicz, Popiela T. (88’ Stanuch M.), Musiał A. Kapałka, Kwaśny (77’ Ruchwa).

KS Nowa Jastrząbka: Potępa – Kalisz, Baruch, Janus M., Malec, Pierzchała, Cygan, Krauze, Matras, Płaczek, Kaziród (89’ Janus P.)

Żółte kartki: Cygan, Pierzchała, Bryt

Sędziował: M. Libera (KS Żabno)

Ciężkowiance nie udało się zrewanżować Jastrząbce są jesienną porażkę na wyjeździe.

W pierwszej połowie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek. Pierwszą dogodną sytuację bramkową stworzyła Ciężkowianka, w której po strzale głową Oleksowicza piłka trafiła w słupek, a dobitka przeszła obok słupka.

W 24’ po faulu na Kapałce na 20m egzekutorem rzutu wolnego był Musiał. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i wyszła na aut bramkowy.

W 35’ faulowany w polu karnym padł Musiał. Sędzia zawodów nie dopatrzył się w tym zagraniu rywali faulu i nakazał kontynuować grę.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy groźnie kontrowali. Dwukrotnie Sudoł dalekim wybiegiem przerywał akcje gości.

W 52’Oleksowicz dograł z głębi pola do Musiała, a ten w pojedynku z obrońcą gości skutecznie go zwiódł i mając prze sobą tylko Potępę uderzył mocno tuż obok słupka, ale znów zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz gości.

W 71’ po błędzie w wybiciu piłki, ta trafiła na prawej do Pierzchały, który strzelił z ostrego kąta dając prowadzenie Jastrząbce.

W 85’ po zagraniu ręką zawodnika Jastrząbki sędzia zawodów nie przerwał akcji czego konsekwencją był groźny strzał w okienko bramki Sudoła. Tym razem Sudoł efektowną paradą zażegnał niebezpieczeństwo.

W 88’ miała miejsce rozstrzygająca o losach meczu akcja, w której zawodnik gości został sfaulowany w polu karnym Ciężkowianki. Sędzia po tym zagraniu ku rozpaczy miejscowych wskazał na 11 m.

Pewnym egzekutorem jedenastki był Krauze pokonując Sudoła płaskim strzałem.

Już w doliczonym czasie gry Oleksowicz mocnym strzałem z dystansu próbował zmienić wynik spotkania.

Przed Ciężkowianką teraz dwa trudne wyjazdowe pojedynki, najpierw z Niecieczą, a tydzień później z Odporyszowem. Po przerwie okręgówka zawita do Ciężkowic w Wielką Sobotę na derbowy pojedynek z Tuchovią.

Na relację z tych meczów zapraszamy na nasz profil na Facebook oraz na stronę www.ciezkowianka.pl oraz www.pogorze24.pl