Ciężkowianka "z tarczą" z Dąbrowy Tarnowskiej

MLKS DĄBROVIA Dąbrowa Tarnowska  - KS CIĘŻKOWIANKA Ciężkowice 1:2 (0:1)

Bramki dla Ciężkowianki: 14’-Musiał A.(k), 64’ Żaba K.

CIĘŻKOWIANKA: Sudoł – K. Biedroński, Bryt, Popiela Ł. Kucharzyk, Oleksowicz, Musiał A. Popiela T., Kapałka, Kwaśny D. ,Żaba K. (90' Musiał M)

Żółte kartki: Sudoł, Bryt x2

Czerwone kartki: Bryt S. (po x2 żółtej w 92')

W niedzielne popołudnie Ciężkowianka pojechała do odległej Dąbrowy Tarnowskiej, by tam, po dwóch latach przerwy rozegrać mecz z MLKSem Dąbrovia D.T.
Początkowe 10 min spotkania to wzajemne badanie sił i kilka ciekawych kontr z obydwu stron. Po jednej z takich, w 14' w polu karnym faulowany jest Dawid Kwaśny i sędzia słusznie dyktuje rzut karny. Skutecznym egzekutorem "jedynastki" jest Adrian Musiał, i Ciężkowianka wychodzi na jednobramkowe prowadzenie.

Pierwsza połowa to w dalszym ciągu ciekawe, głównie kontrujące akcje z obydwu stron, jednak skutecznie niwelowane przez obronę obydwu drużyn.

Druga połowa meczu, rozpoczyna się od "nawałnicy gospodarzy" którzy za wszelką cenę dążyli do wyrównania wyniku zawodów. Ciężkowianka skutecznie się broniła wyprowadzając groźne kontry. Po jednej z nich, wrzutka z lewej strony, ostatnie podanie wykańcza Krzysztof Żaba i pięknym półwolejem zdobywa drugą bramkę.

W doliczonym czasie gry, nieudany przelot naszego bramkarza, czego konsekwencją jest rzut karny zamieniony na bramkę.
Końcowy rezultat nie uległ już zmianie i Ciężkowianka z trudnego trenu wywozi 3pkt.