Finały Powiatu "O puchar Tymbarku - PODSUMOWANIE

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Do XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dzieci z całej Polski. To oznacza, że nowa edycja rozgrywek o Puchar Tymbarku, po raz kolejny będzie rekordowa. Reprezentanci „Ciężkowianki” zostali zgłoszeni do kat. U-10 w której to na mocy zawartego porozumienia występowali pod nazwą UKS ”Radość” Bogoniowice. Blisko 30 tys. drużyn ma szansę na spełnienie piłkarskich marzeń i zagranie w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do tej pory we wszystkich edycjach Turnieju zagrało już łącznie ponad milion dzieci. Wśród wychowanków są tacy piłkarze jak obecni Reprezentanci Polski – Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, mistrzowie Polski z Lecha Poznań – Tomasz Kędziora i Marcin Kamiński, czy mistrzowie Europy do lat 17 jak Paulina Dudek. Droga do finału na Stadionie Narodowym rozpocznie się dla każdej zgłoszonej drużyny od eliminacji międzygminnych i powiatowych, które potrwają do 11 marca 2016 r. Ich zwycięzcy awansują do Finałów Wojewódzkich rozgrywanych na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Wtedy też poznamy najlepsze zespoły Polsce do lat 8 w poszczególnych województwach. Regionalni mistrzowie do lat 10 i 12 zagrają natomiast w Finale Ogólnopolskim. Zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski oraz spotkają się z kadrą Biało-Czerwonych!

Etap międzygminny – zgłoszono następujące zespoły:

- SP Siemiechów

- SP Zborowice

- SP Brzozowa

- UKS „Radość”

Na turniej przyjechał tylko reprezentacja Siemiechowa, pozostałe zespoły zrezygnowały z gry w eliminacjach.

Wynik spotkania:

UKS ”Radość” – SP Siemiechów 13 – 2

Etap powiatowy – zgłoszono następujące zespoły:

- SP Wietrzychowice

- SP Lisia Góra

- SP Wojnicz

- UKS „Radość”

- SP Pleśna

Na turniej przyjechali wszyscy zwycięzcy eliminacji, a mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, w wymiarze czasowym 2 x 7 min.

Wyniki spotkań:

UKS „Radość” – SP Lisia Góra 1 – 2

UKS „Radość” – SP Pleśna 2 – 0

UKS „Radość” – SP Wojnicz 0 – 1

UKS „Radość” – SP Wietrzychowice 0 – 1

Niestety nasz zespół uplasował się dopiero na 4 miejscu co zdecydowanie nie jest zadowalającym wynikiem. Jak widać porażki były minimalne, a przy stratach bramek popełnione zostały bardzo rażące indywidualne błędy. Na wysokości zadania nie stanęli również napastnicy, którzy wielokrotnie marnowali znakomite sytuacje strzeleckie. W każdym ze spotkań to my prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe jednak w końcowym rozrachunku przeciwnik wygrywał tworząc np. jedną sytuację bramkową. Turniej już za nami, to dobra nauka na przyszłość i chłopcy dalej do pracy aby wyeliminować w kolejnych występach takie przypadkowe porażki. Nie był to nasz dzień !

Skład zespołu: Miłosz Maczuga, Michał Maczuga, Kanrad Witek, Nikodem Kleszyk, Hubert Słowik, Bartosz Szczerba, Bartłomiej Szczerba, Jakub Sopala, Szymon Sopala, Michał Drzewicz, Tomasz Postawa, Michał Madej , Mateusz Kwaśny – trener Robert Truchan.

Powiązana galeria: