Dunajec Zakliczyn wygrywa XV Halowy Turniej - Ciężkowice 2018

Ciężkowianka druga w XV w halowym turnieju piłki nożnej seniorów.

W niedzielę 28 stycznia 2018r. odbył się w Ciężkowicach XV halowy turniej piłki nożnej seniorów. Impreza, która już na stałe wpisało się w kalendarz imprez halowych powiatu tarnowskiego, zgromadziła na starcie oprócz gospodarzy, drużyny GKS Gromnik, Tuchovii, Pogórza Pleśna, Dunajca Zakliczyn oraz Orła Dębno.

Jak zwykle nie zabrakło emocji. Po raz drugi z rzędu zwycięzcą turnieju została drużyna Dunajca Zakliczyn. Udanie w tym roku zaprezentowała się drużyna Ciężkowianki zajmując drugie miejsce. Dla Ciężkowianki bramki zdobywali Adam Wiewióra (5) i Konrad Szczerba (3). Królem strzelców imprezy z dziewięcioma bramkami został Filip Płachno z Tuchovii.

Niedzielny turniej zapoczątkował obchody jubileuszu 70 lecia powstania Ciężkowianki, którego centralne uroczystości zaplanowano w połowie roku.

XV jubileuszowy turniej był również okazją do pierwszych podsumowań. Pamiątkową tablicą został uhonorowany sędziujący wszystkie turnieje Łukasz Giemza.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali Pan Zbigniew Jurkiewicz Burmistrz Gminy Ciężkowice, Pan Józef Parys Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach oraz Pan Paweł Skowron Prezes Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice.

Turniej sędziowali: Łukasz Giemza, Michał Górka, Daniel Witek

Imprezę sportowym komentarzem okrasił niezawodny Edward Karasiński.

Na koniec Zarząd Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy. Panu Zbigniewowi Jurkiewiczowi Burmistrzowi Gminy Ciężkowice za ufundowanie nagród, Panu Józefowi Parysowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach za bezpłatne udostępnienie hali. Ponadto dziękujemy za wsparcie współorganizatorom Tarnowskiemu Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej, Powiatowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe oraz Powiatowi Tarnowskiemu.

Składy drużyn:

Ciężkowianka – Wilga - Popiela T., Roman, Szczerba K., Oleksowicz, Ruchwa, Truchan K., Kołodziejczyk M., Kołodziejczyk K., Wiewióra, Kwaśny, Kloc P., Nowak J., Włudyka M, Truchan K.

Dunajec Zakliczyn- Nosek, Gwiżdż, Pawłowski M. Pawłowski T., Kusiak, Czuba, Wójcik, Świerkosz, Osowski, Świderski

GKS Gromnik -Maniak, Bąk, Kieroński, Kwiek, Gniadek, Barnaś, Mruk, Wójcik

Pogórze Pleśna – Gąciarz, Myjkowski, Gądek, Piszczek, Golonka, Szwedo, Zieliński, Drwal, Gut, Jachim

Orzeł – Michałek A, Michałek Sz., Kumorek, Greń, Urbański, Rylewicz, Ogar, Kural, Hebda, Hamowski

Tuchovia- Ryndak, Pyzdek, Stańczyk, Kądziołka, Borgula, Płachno, Mikrut, Sowiżdżał, Szczepański D., Sajdak, Sowa, Szczepański K.

Wyniki:

MKS TUCHOVIA Tuchów - ORZEŁ Dębno 2:3

POGÓRZE Pleśna - GKS Gromnik 5:0

KS CIĘŻKOWIANKA - DUNAJEC Zakliczyn 1:1

GKS Gromnik - MKS TUCHOVIA Tuchów 3:0

ORZEŁ Dębno - KS CIĘŻKOWIANKA 2:3

DUNAJEC Zakliczyn - POGÓRZE Pleśna 8:1

KS CIĘŻKOWIANKA - MKS TUCHOVIA Tuchów 2:1

GKS Gromnik - DUNAJEC Zakliczyn 0:3

POGÓRZE Pleśna - ORZEŁ Dębno 4:0

MKS TUCHOVIA Tuchów -DUNAJEC Zakliczyn 3:9

POGÓRZE Pleśna - KS CIĘŻKOWIANKA 1:0