Awans młodzików Ciężkowianki ! UNIA Tarnów pokonana w barażach !

Wiosenny sezon 2018 roku przyniósł zmiany systemu gry w ligowym współzawodnictwie młodzików. Zmieniono poziomy ligowe i zasady awansu drużyny. Obecnie wygranie sezonu piłkarskiego nie jest jednoznaczne z awansem zespołu, lecz daje szanse rozegrania meczów barażowych. Nasza ekipa wygrała bardzo zdecydowanie wszystkie 11 spotkań grupowych i przystąpiła do kolejnego etapu walski o awans z zespołem Unii Tarnów (rocznik 2006). Były to bardzo trudne mecze, które wyłoniły drużynę grająca jesienią na wyższym poziomie ligowym. Pierwszą potyczkę rozgrywaliśmy w Tarnowie, gdzie przegrywamy 3:2 . Spotkanie szybkie , pełne walki i zaangażowania z obu stron. Tracimy przypadkowo dwie bramki - dosyć pechowo, ale w ciągu kolejnych minut doprowadzamy do remisu ,by w ostatnich minutach po prostej stracie kolejny raz piłka wpadła do naszej bramki. Przegrywamy nieznacznie, gramy dobrze taktycznie, indywidualne błędy są do poprawienia – takie podsumowanie po meczu usłyszeli zawodnicy. Tydzień później (23 czerwca) w Ciężkowicach piłkarze Unii Tarnów i Ciężkowianki rozegrali drugi mecz barażowy. W tym spotkaniu dominował już tylko jeden zespół – byli to gospodarze. Graliśmy szczególnie dobrze w strefie środkowej boiska , gdzie potrafiliśmy znakomicie odbierać piłkę i tworzyć zagrożenia pod bramką rywala, bezbłędnie w obronie i skutecznie w ataku. Wynik do przerwy brzmiał 3:1 , a końcowy 4:1 wskazał zdecydowanie ekipę lepszą w dwumeczu i zasłużenie dał awans na wyższy poziom ligowy. Chłopcy grać będą w II lidze tarnowsko-żabieńskiej – gratuluję.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji dojazdów na treningi, a chłopcom za osiągane rezultaty.

Unia Tarnów – Ciężkowianka Ciężkowice 3:2 (2:2)

Bramki: Szczerba Sebastian , Mateusz. Librant

Asysty: Paweł Słowik, Hubert Wiśniewski

Skład zespołu: Szczerba Adam – Sopala Szymon Szczerba Bartosz, Słowik Hubert –Miłosz Zarzycki, Słowik Paweł , Hubert Wiśniewski, Markowicz Dominik – Szczerba Sebastian.

Na zmianę wchodzili: Bartłomiej Kumorek; Zbylut Patryk, Librant Mateusz, Kleszyk Nikodem, Solarz Arkadiusz, Kacper Myśliwiec, Rudnicki Kacper, Michał Drzewicz, , Sopala Jakub, Michał Bajorek, Kacper Myśliwiec, Madej Michał.

Ciężkowianka Ciężkowice – Unia Tarnów 4:1 (3:1)

Bramki: Markowicz Dominik x 2 , Sebastian Szczerba, Mateusz. Librant

Asysty: Miłosz Zarzycki , Markowicz Dominik, Hubert Wiśniewski x2

Skład zespołu: Szczerba Adam – Zbylut Patryk Szczerba Bartosz, Sopala Szymon –Miłosz Zarzycki, Librant Mateusz, Hubert Wiśniewski, Markowicz Dominik – Szczerba Sebastian.

Na zmianę wchodzili: Bartłomiej Kumorek; Kleszyk Nikodem, Solarz Arkadiusz, Postawa Tomasz , Rudnicki Kacper, Michał Drzewicz, , Sopala Jakub, Michał Bajorek, Madej Michał.