ORLIKI Ciężkowianki: Podsumowanie jesieni sezonu 2016/2017

ORLIKI Ciężkowianki: Podsumowanie jesieni sezonu 2016/2017

Tradycyjnie trener grupy wiekowej Orlików klubu sportowego „CIĘŻKOWIANKA” Ciężkowice do jesiennej edycji Ligi Małych Orłów wystawił aż dwie drużyny, roczniki 2006 i 2007, co wynika z szerokiej kadry zawodniczej Ciężkowianki oraz dużego zainteresowania piłką nożną wśród dzieci naszej gminy.
 

 


W dniu 15 września 2016r. odbyła się pierwsza runda Ligi Małych Orłów organizowana przez nasz ciężkowicki klub na obiektach TKKF w Ciężkowicach. Na zawodach stawiło się pięć drużyn: Ciężkowianka 2006 i 2007, GAS Rozwój Szerzyny, Biała Lubaszowa i, jak się później okazało, zwycięzca zawodów PKS Jedność Paleśnica.
Rocznik Ciężkowianki 2006 po pechowym golu samobójczym zajął drugie miejsce, natomiast rocznik 2007 miejsce czwarte.
Druga runda Ligi Małych Orłów zaplanowana na 29 września 2016 już nie była tak udana dla naszego zespołu. Być może gra na wyjeździe i brak koncentracji w kluczowych momentach zdecydowały o nieco gorszym wyniku w stosunku do poprzedniej rundy, co w ostatecznej klasyfikacji pozwoliło zająć ambitnym i walecznym Orlikom Ciężkowianki odpowiednio czwarte i piąte miejsce.
Trzecia runda Ligi Małych Orłów ponownie zawitała na obiekty sportowe w Cieżkowicach. W dniu 20 października 2016 do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Po bardzo zaciętej walce i wyrównanych meczach gospodarze zajęli: trzecie miejsce - rocznik 2006, piąte miejsce - rocznik 2007. Niepokonanym zespołem w tym dniu i zwycięzcą została drużyna MOSiR Tuchów. Czwarta, a zarazem ostatnia runda opisywanych rozgrywek zaplanowanych na rundę jesienną, nie została rozegrana z powodu złych warunków atmosferycznych. Zawody zostały przeniesione na rundę wiosenną.
 


 

Cieszy fakt, że zainteresowanie piłką nożną jest tak duże wśród dzieci. Ogromny wpływ na tę sytuację mają również Rodzice, którzy dostrzegają potrzebę rozwoju fizycznego swoich pociech i wymiernie ich w tym wspomagają, towarzysząc i kibicując podczas zawodów. Jako trener Orlików cenię sobie niezmiernie pomoc i zaangażowanie Rodziców w tworzenie przyjaznego klimatu, co ma przełożenie na właściwą współpracę, za co serdecznie dziękuję. W sposób szczególny dziękuję Zarządowi Klubu Sportowego „Ciężkowianka” za bardzo dobrą współpracę oraz organizację imprez sportowych. Słowa wdzięczności kieruję również do Pana Edwarda Karasińskiego oraz kolegi klubowego Adriana Musiał za okazaną pomoc podczas rozgrywek sportowych.

Należy wspomnieć, że na terenie Gminy Ciężkowice, dzięki współpracy „KS Ciężkowianka oraz animatora sportu Ireneusza Kapałki, funkcjonuje również grupa wiekowa „Żaków”. Tworzą ją najmłodsi pod względem wiekowym zawodnicy ( rocznik 2008 i 2009). Ci mali piłkarze posiadają ogromne serce i wolę walki sportowej, bardzo chętnie uczestniczą w treningach i meczach kontrolnych. Gra w piłkę wyraźnie sprawia im przyjemność, co ze szkoleniowego punktu widzenia napawa optymizmem, bo przecież należy pamiętać, że kadrę każdego klubu kształtuje się od najmłodszych lat. Dlatego z ogromną przyjemnością dziękuję wszystkim moim Podopiecznym za ich sportową postawę, rozwijanie pasji i wszelkie emocje, których są sprawcami, a które udzielają się również mnie jako trenerowi.

Lokalny Animator Sportu, trener Orlików i Żaków

mgr Ireneusz Kapałka

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości