KS Ciężkowianka Ciężkowice mistrzem powiatu tarnowskiego

KS Ciężkowianka” Ciężkowice mistrzem tarnowskiego powiatu ziemskiego w II edycji turnieju „Wakacje z piłką nożną 2014”

„Wakacje z piłką nożną” to inicjatywa Województwa Małopolskiego realizowana przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie i Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie, skierowana do młodzieży Małopolski spędzającej wakacje w miejscu zamieszkania. To II edycja tej atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego.

W głównej mierze turniej skierowany jest do chłopców urodzonych w roku 2001, lecz brać udział mogą również młodsi piłkarze. Jak w roku poprzednim również i teraz zorganizowano etap gminy na podstawie którego wybrano drużynę reprezentującą Ciężkowice w dalszych etapach współzawodnictwa. W dniu 14 lipca rozegrano zawody w których uczestniczyły 4 zespoły składające się z zawodników mieszkających na terenie gminy (Bogoniowice, Siekierczyna, Ciężkowice, Trusko, Kipszna, Ostrosza) – ogółem wystąpiło 28 zawodników. Patronat nad zawodami objął Klub Sportowy „Ciężkowianka” Ciężkowice, a organizacją zajęli się Edward Karasiński i Robert Truchan.

Do etapu powiatowego została wybrana następująca grupa zawodnicza:

Adrian Wilga (2001- Ciężkowice), Kamil Jasiński (2001- Bogoniowice), Jakub Nowak (2001-Kipszna), Kamil Laska (2001- Kipszna), Kamil Kapałka (2002- Ciężkowice), Patryk Hadalski (2002- Bogoniowice), Kamil Cygan (2002- Bogoniowice), Jacek Wantuch (2002- Bogoniowice), Jakub Szostek (2002- Kipszna), Sebastian Nowak (2003- Kipszna), Aleksandra Cygan (2004- Bogoniowice) oraz Edward Karasiński - kierownik zespołu i Robert Truchan - trener drużyny.

Zespół wyjechał do Karwodrzy gdzie 24 lipca, w strugach ulewnego deszczu rozegrano finał tarnowskiego powiatu ziemskiego. Zgłosiło się 8 drużyn będących mistrzami poszczególnych turniejów eliminacyjnych (Gromnik, Radłów, Wojnicz, Łęg Tarnowski, Karwodrza, Radłów, Pogórska Wola, Miechowice).

Wyniki turnieju – etap grupowy:

„Ciężkowianka” Ciężkowice– Pogórska Wola 3 – 1 (Laska x 2, Nowak J. )

„Ciężkowianka” Ciężkowice– Karwodrza 3 – 0 (Wilga, Hadalski, Laska)

„Ciężkowianka” Ciężkowice– Miechowice 3 – 1 (Laska , Nowak J. x 2 )

Półfinał:

„Ciężkowianka” Ciężkowice– Radłów 1 – 0 ( Laska)

Finał:

„Ciężkowianka” Ciężkowice– Karwodrza 3 – 1 (Laska x 2, Cygan K.)

Kamil Laska – król strzelców turnieju finałowego ( 7 bramek)

To wielki sukces wszystkich zawodników, którzy zaprezentowali się znakomicie i końcowe mistrzostwo było jak najbardziej zasłużone. Trzeba nadmienić, że w zespole znalazło się dużo młodszych zawodników z powodu braku zawodników głównego rocznika. Jak widać wybór był słuszny i bardzo prawidłowy. Piłkarze rocznika 2001 i 2002 to ekipy trenujące w latach poprzednich w drużynie „orlików Ciężkowianki”, a młodsi to tegoroczny zespół tego klubu. Po sukcesie w wiosennym turnieju „Z podwórka na stadion” przyszedł kolejny bardzo dobry wymierny wynik potwierdzający potrzebę szkolenia na tych etapach wiekowych.

Awans do zawodów subregionalnych , które odbędą się w Wojniczu 5 sierpnia to kolejne wyzwanie dla tej grupy – będziemy walczyć o dobry wynik, ale nie za wszelka cenę, bo wciąż najważniejsza jest dla nas dobra atmosfera i zabawa w piłkę nożną.

Robert Truchan