XII Turniej Halowej Piłki Nożnej im. Zbigniewa Gałka - podsumowanie

W niedzielę 25.01.2015r. w Ciężkowicach zakończył się XII turniej piłki nożnej im. Zbigniewa Gałka. Organizatorami imprezy byli KS Ciężkowianka Ciężkowice, Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe przy wsparciu Powiatu Tarnowskiego oraz Burmistrza Gminy Ciężkowice Zbigniewa Jurkiewicza.

Tegoroczna obsada zgromadziła na starcie drużyny tj. BKS Bochnia (IV liga), Wolania Wola Rzędzińska (III liga), Tuchovia Tuchów (V liga), Orzeł Dębo (V liga), gospodarz KS Ciężkowianka Ciężkowice oraz atrakcja rozgrywek drużyna PECTUS Team z liderami Markiem, Mateuszem i Maćkiem Szczepanikami.

Poniżej prezentujemy składy występujących drużyn:

LKS Wolania Wola Rzędzińska: Sołtyk, Biały, Tarczoń, Bańdur, Tadel, Furmański, Szczerba, Barwacz, Lipiński.

Orzeł Dębno – Hebda, Michałek, Kurał, Rudek, Klimek, Ogar, Siemieniec, Wolnik, Rylewicz, Gicala, Sowa, Gurgul, Bączek.

PECTUS Team – Hołda, Marek Szczepanik, Maciej Szczepanik, Mateusz Szczepanik, Szczęczko, Doleś, Kosowski, Kaczmarek, Gac, Oszczyk, Szczerba.

MKS Tuchovia Tuchów – Banek, Odroniec, Baran Sz., Damian, Niewola, Barwacz, Baran K., Rąpała, Różycki, Kafel.

BKS Bochnia – Szydłowski, Bukowiec, Motak, Krokosz, Górszczyk, Ruchałowski, Grodowski, Klesiewicz.

KS Ciężkowianka Ciężkowice – Łukasik, Sudoł, Deś, Żaba, Musiał, Bałut, Bryt, Sobol, Uchwat, Ryndak M., Ryndak D., Kucharzyk.

Królem strzelców turnieju z sześcioma trafieniami został zawodnik PECTUS Team MACIEJ SZCZEPANIK

1.Wolania Wola Rzędzińska – 13 pkt.

2.Tuchovia Tuchów – 12 pkt.

3.Orzeł Dębno – 10 pkt.

4.PECTUS Team – 7 pkt.

5.BKS Bochnia – 1 pkt.

1. Ciężkowianka Ciężkowice – 1 pkt.

Stojący na wysokim poziomie sportowym turniej wygrała po raz trzeci z rzędu Wolania Wola Rzędzińska, która w bezpośrednim pojedynku o zwycięstwo w turnieju pokonała Tuchovię, by na finiszu rozgrywek zgromadzić o jedno oczko więcej (13 pkt.).

Drużyna Tuchovii to największe zaskoczenie tych rozgrywek. W poprzedniej edycji w 2014r. zajęła ostatnie miejsce, by rok później walczyć o zwycięstwo z trzecioligowcem w Woli Rzędzińskiej.

Wg wielu obserwatorów to właśnie ten pojedynek stał na najwyższym poziomie sportowym, a licznie zgromadzonym kibicom dostarczył wielu emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie zwyciężyła Wolania 2:1. Wcześniej bramkarz Tuchovii obronił dwa przedłużone rzuty karne, by chwilę później po składnych szybkich akcjach skapitulować dwukrotnie.

Nie mniej emocjonujący był również mecz z udziałem zwycięzcy zespołu Wolanii i PECTUS Team.
Z obfitującego w liczne indywidualne starcia pojedynku zwycięsko wyszła Wolania 3:2.

Pod nieobecność kilku podstawowych graczy, będąca w fazie przygotowań wytrzymałościowych słaby występ zaliczyła Ciężkowianka, która zajęła ostatnie miejsce remisując jedynie z BKS Bochnia.

Drużyna Orła Dębno podobnie jak przed rokiem zajęła 3 miejsce wyprzedzając o 4 pkt. PECTUS Team

Na zakończenie turnieju uczestnikom wręczono pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W uroczystym wręczeniu nagród udział wzięli; Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Stanisław Kuropatwa, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Ciężkowice Robert Truchan, Maria Iżykowska (siostra Zbigniewa Gałka), oraz Paweł Skowron Prezes KS Ciężkowianka Ciężkowice.

Turniej sędziowali Mariusz Stolarz, Michał Mrzygłód i Łukasz Giemza

Imprezę komentarzem sportowym okrasił niezawodny Edward Karasiński.

Na koniec Zarząd Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i czuwali nad prawidłowym przebiegiem imprezy. Ponadto dziękujemy współorganizatorom Tarnowskiemu Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej, Powiatowemu Zrzeszeniu Ludowe Zespoły Sportowe, Powiatowi Tarnowskiemu oraz Burmistrzowi Gminy Ciężkowice za ufundowanie nagród.