Wysokie zwycięstwo Ciężkowianki w pojedynku Victorią Koszyce.

KS CIĘŻKOWIANKA Ciężkowice – Victoria Koszce Małe - 4:0 (2:0)

Bramki: 13’ Deś, 45’ Kapałka, 65’ Musiał, 90+3’ Kucharzyk

CIĘŻKOWIANKA: Sudoł – K. Biedroński, Bryt, Nowak K. Popiela Ł., Kucharzyk, Oleksowicz (82’ Musiał M.), Popiela T. (86’ Uchwat Ł.), Musiał A. Kapałka, Deś (77’ Kwaśny).

VICTORIA: Ziółkowski – Gorzkowski (46’ Łątka D.), Jarosz M., Boruch (46’ Wójcik), Jurczyk K. (67’ Partyka), Jurczyk M., Łątka S., Mokwa, Kuboń, Orlik, Rybak (76’ Jarosz)

Żółte kartki: Orlik, Bryt, Wójcik

Pokrzepiony dobrym pojedynkiem derbowym zespół Ciężkowianka pokonał w sobotnim spotkaniu drużynę Victorii Koszyce Małe.

Gospodarze szybko objęli szybko prowadzenie, bo już w 13’ za sprawą Desia, który wykończył dokładne podanie Oleksowicza.

Drużyna gości po stracie bramki kilkakrotnie próbowała zagrozić bramce Sudoła, jednak obrona Ciężkowianki skutecznie zażegnywała niebezpieczeństwo.

Tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik spotkania na 2:0. Akcję bramkową zainicjował w środku pola Deś dogrywając z rzutu wolnego na lewo do Oleksowicza. Oleksowicz po indywidualnej akcji dograł na 5 m do Kapałki, który ze stoickim spokojem skutecznie wykończył akcję.

Po przerwie Ciężkowianka nie zwalniała tempa. W 55’ Deś uderzył tuż przy słupku. W odpowiedzi, Sudoł obronił w sytuacji sam na sam.

W 65’ na indywidualną akcję zdecydował się Deś. Został zblokowany przez obrońców gości, a do przypadkowo odbitej piłki dopadł Oleksowicz, pobiegł w kierunku bramki gości, by w chwilę później upaść faulowany w polu karnym. Sędzia zawodów bez wątpliwości wskazał na 11m. Wykonawcą rzutu karnego był Musiał A., który na raty pokonał Ziółkowskiego.

W 75’ w dużym zamieszaniu w polu karnym Kapałka huknął mocno, lecz nad poprzeczką.

Już w doliczony czasie gry, po dograniu z prawej Adriana Musiała , Kucharzyk płaskim strzałem ustalił wynik spotkania na 4:0. Tym samym Ciężkowianka umocniła się na 5 m tabeli ligi okręgowej

Przed drużyną Ciężkowianki jeszcze zaległy pojedynek z zespołem Śmigna. Spotkanie odbędzie się 11 listopada o godz. 12.00 na boisku Ciężkowianki.

Na relację z tego meczu zapraszamy na nasz profil na Facebook oraz na stronę www.ciezkowianka.pl oraz www.pogorze24.pl