Wyśmienity początek rundy wiosennej Ciężkowianki !

Wyśmienity początek rundy wiosennej Ciężkowianki !

W piękne niedzielne popołudnie 17 marca Ciężkowianka udanie zainaugurowała rundę wiosenną sezonu piłkarskiego 2018/2019. Przy licznie zgromadzonej publiczności pokonała zespół LKSu Ładna 3:1 po bramkach doskonale znanego w Ciężkowicach Mikołaja Włudyki (2x) i debiutującego w Ciężkowiance jego brata Adriana Włudyki. Obaj strzelcy bramek w przerwie zimowej dołączyli do zespołu seniorów na zasadzie transferu z PKS Paleśnica. W drużynie z Królewskiego Miasta Ciężkowice doskonale zaprezentowali się pozostali zawodnicy pozyskani do zespołu w zimowym oknie transferowym: Piotr Flasiński grający na lewej obronie, Grzegorz Kądziołka - środkowa pomoc i powracający po przerwie Michał Sobol - asysta przy 3 bramce dla gospodarzy.

Początek spotkania to optyczna przewaga gości, którzy próbowali strzałami zza pola karnego pokonać bardzo dobrze dzisiaj dysponowanego Bartka Sudoła. Ciężkowianka upatrywała swoich szans w szybko wyprowadzanych kontratakach i już po drugim w 20' objęła prowadzenia po strzale Adriana Włudyki. Drugi cios do przerwy to indywidualna akcja Mikołaja, który pokonuje płaskim strzałem z pola karnego bramkarza gości. Wynik do przerwy to 2:0 dla gospodarzy.
Druga połowa to wyrównana walka w środku boiska z obydwu stron z kilkoma rzutami wolnymi z wysokości 18m dla gości.
80' to doskonałe prostopadłe zagranie Michała Sobola które pięknym strzałem Mikołaja Włudyki ustala wynik zawodów na 3:0 dla Ciężkowianki. W doliczonym czasie gry po faulu Dawida Kwaśnego w polu karnym, sędzia zawodów dyktuje "jedynastkę" którą na bramkę zamienia Jasiak. Końcowy wynik to 3:1 i cenne 3 pkt zostają w Ciężkowicach.


KS Ciężkowianka - LKS Ładna 3:1 (2:0)
Bramki:
Mikołaj Włudyka 2x, Adrian Włudyka

Sędziował: Sebastian Wiśniewski Kol. Sędziów Tarnów

KS Ciężkowianka: Sudoł B. - Biedroński K, Flasza P, Bryt S, Kloc P. (20' Kwaśny D.) Retel D.(82' Cieśla D.), Sobol M. (80' Steczyński B.) Kądziołka G. ( 65' Truchan M.), Oleksowicz R., Włudyka M. (76' Kapałka I.), Włudyka A.

 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?