Wielkanocne 0:3 w Oleśnie

ISKRA Olesno - Ciężkowianka Ciężkowice 0:3 (0:2)

Bramki: 20’ Bałut, 34’ samobójcza bramkarz gospodarzy, 54’ Kapałka

Żółte kartki: Bałut

Ciężkowianka: Hołda Piotr – Biedroński K., Oleksowicz R. (81’ Popiela Ł.), Uchwat, Bryt, Deś (79’ Musiał), Banach, Kucharzyk, Kapałka (68’ Pigoń D.), Stachoń (77’ Kiełbasa M.), Bałut

Olesno: Kijowski - Gąsior, Kucharski, Kubacki, Kotlarz, Zieliński, Rozkuszka, Lejkowski, Giza, Jasiak, Białas

W wielkanocną Wielką Sobotę Ciężkowianka rozegrała swój trzeci mecz rundy wiosennej sezonu 2014/2015, tym razem w Oleśnie. Zgodnie z oczekiwaniami pewnie zainkasowała 3 punkty, pokonując miejscową ISKRĘ Olesno 3:0
Spotkanie rozgrywane było na dobrej płycie boiska, przy zmiennym-silnym wietrze, który bez wątpienie utrudniał grę, czego efektem było całe mnóstwo niecelnych, długich podań z obydwu stron.
Pierwszą szansę na zdobycie prowadzenia dla Ciężkowianki miał już w 6’ Bałut, który wychodząc na pozycję strzelecką, o oczach sędziego asystenta minimalnie „palił”.
W 20’ bardzo dobre zagranie Kucharzyka do Stachonia w pole karne, ten z kolei podaje lewą nogą precyzyjnie do będącego w doskonałej sytuacji Bałuta. Snajper Ciężkowianki ze stoickim spokojem mija golkipera Olesna i pakuje piłkę do pustej bramki.
1-0 dla Ciężkowianki !
34’ to kolejny, bardzo dobrze wykonywany, rzut rożny przez Michała Kucharzyka. Tym razem wrzutka z lewego narożnika boiska, piłka trafia w słupek i odbijając się od pleców bramkarza gospodarzy wpada do bramki. Ciężkowianka prowadzi 2:0 !
Końcówka pierwszej połowy spotkania to nieustanne ataki Ciężkowianki na bramkę Olesna. Swoich szans nie wykorzystują odpowiednio Deś, Stachoń i Kapałka.
Druga połowa, to kolejne szanse naszej drużyny.
W 49’ bardzo mocny i celny strzał z 25m Uchwata ! Bramkarz gospodarzy z trudem odbija futbolówką przed siebie, gdzie czai się Kapałka, który wbija piłkę do pustej bramki. Gol jednak nie zostaje uznany, Irek Kapałka, w słusznej opinie sędziego asystenta (Kolegium Sędziów Brzesko) był w momencie dobitki na pozycji spalonej. Wynik nie ulega zmianie.
Kolejne ataki Ciężkowianki, ale w tym okresie gry obrona Olesna gra bezbłędnie.
W 54’ rzut rożny wykonuje, jak zawsze niezawodny, Kucharzyk. Do piłki najwyżej wyskakuje Kapałka i precyzyjnym strzałem w prawe okienko bramki podwyższa wynik spotkania na 3:0 !
62’ prostopadłe podanie do Stachonia, który na pełnym biegu oddaje mocny strzał obok bramki.
68’ Banach z głowy zbyt lekko, bramkarz Olesna pewnie łapie piłkę.
69’ i 74’ to czas zmian. Za Desia na boisku melduje się Popiela Łukasz. Za Kapałkę wchodzi Musiał.
W 83’ po „wysokim zagraniu nogą” przez przeciwnika, Banach doznaje lekkiej kontuzji. Kilka minut później nie wraca już na boisko i zostaje zmieniony przez Pigonia.
Końcowa część spotkania to liczniejsze ataki gospodarzy, ale powracający do bramki Ciężkowianki Piotrek Hołda obronną ręką wychodzi z opresji.
89’ w sytuacji „sam na sam” zachowuje czyste konto. Chwilę później sędzia główny odgwizdał koniec spotkania.

W następnej kolejce Ciężkowianka zmierzy się w Środę 15 kwietnia o godzinie 17.oo z drużyną LUKS Skrzyszów.
Na relację z tego spotkania zapraszamy na naszą stronęwww.ciezkowianka.pliwww.pogorze24.pl.