Ruszyła jesienna edycja ligi Orlików TOZPN

W ubiegły czwartek swoje ligowe współzawodnictwo rozpoczęli najmłodsi piłkarze Ciężkowianki. Zespół orlików był gospodarzem pierwszej turniejowej edycji. Po wakacyjnej przerwie nastąpiła pierwszy raz konfrontacja tego rocznika i od razu z zespołami prezentującymi stabilną i wysoką formę piłkarską. Mecz z drużyną MOSiR Tuchów toczył się przy zdecydowanej przewadze Ciężkowianki, jednak niemoc strzelecka snajperów była tak wielka ,iż zakończył się podziałem punktów. Ekipa Tarnovii I postawiła bardzo trudne warunki gry. Błędy indywidualne i strach przed doświadczonym przeciwnikiem sprawił , że do przerwy przegrywaliśmy już 3-0. Drugą połowę rozpoczęliśmy z większym zaangażowaniem i trzeba podkreślić fakt równorzędnej i wyrównanej gry, a gdyby zostały wykorzystane dwie znakomite okazje to końcowy rezultat byłby bardziej sprawiedliwy. Ostatnie spotkanie z Tarnovią II rozpoczęło się od wykorzystanego przez przyjezdnych rzutu karnego, ale potem dominowała już tylko Ciężkowianka zdobywając kolejno trzy znakomite bramki (Kacper Kwaśny x 2, Paweł Kras). Graliśmy dobrze i uporządkowanie w obronie, raz po raz zagrażając bramce gościom. W końcowym rozrachunku zajmujemy zasłużenie drugie miejsce i powoli przygotowujemy się do kolejnego turnieju – tym razem w Tarnowie gdzie wystąpi już dwie drużyny orlików (rocznik 2005 i 2004).

Wszystkim zaangażowanym dziękuję za pomoc w organizacji współzawodnictwa. Zawody sędziowali Michał Ruchwa i Michał Więcek, a dokumentacją piłkarskich zmagań zajmował się Edward Karasiński. W logistyczne przygotowanie rozgrywek aktywnie włączył się również Zarząd KS Ciężkowianka Ciężkowice w osobie prezesa Pawła Skowrona. Koordynatorem turnieju był Robert Truchan.

Skład zespołu Orlików KS Ciężkowianka : Kacper Madej (br), Jakub Gnutek, Kamil Jamka, Paweł Słowik, Łukasz Szostek, Paweł Kras, Szymon Szczepanik, Kacper Kwaśny, Maciej Rutka, Dawid Tabiś, Mateusz Miłkowski, Kamil Szczerba,

Trener zespołu: Robert Truchan