Program KLUB - Ciężkowianka z dotacją Ministra Sportu i Turystyki !!!

Po raz pierwszy małe kluby z całej polski mogły ubiegać o dotację na najwyższym szczeblu, bowiem Ministerstwo Sportu i Turystyki w 2016 roku ogłosiło konkurs pn PROGRAM KLUB 2016 kierując cześć swych środków do organizacji sportowych działających na najniższym szczeblu.

W II edycji konkursu wniosek złożył Klub Sportowy Ciężkowianka Ciężkowice przedstawiając program szkolenia najmłodszych grup piłkarzy tj. Żaków , Orlików i Młodzików. Ku radości wszystkich wniosek został pozytywnie zaopiniowany, co zaowocowało dotacją w wysokości 10000,00 zł. Pozyskane wsparcie zostało w całości przeznaczone na organizację i pokrycie kosztów szkolenia najmłodszych. Dodatkowo zgodnie z zasadami programowania w ramach projektu został zakupiony niezbędny sprzęt w postaci m in. tyczek, płotków, drabinek itp. który posłuży wszystkim grupom szkolonym w naszym Klubie.

Zajęcia z grupami prowadziła wykwalifikowana kadra trenerska na czele z dr Robertem Truchanem, Ireneuszem Kapałka i Michałem Ruchwa.

Jak się później okazało, wniosek złożony przez Klub Sportowy Ciężkowianka Ciężkowice był jedynym z terenu Gminy Ciężkowice, który otrzymał ministerialne wsparcie.

Ogromne i stale rosnące zainteresowanie prowadzonymi zajęciami powoduje, że Zarząd Klubu wciąż aktywnie poszukuje różnych forma wsparcia, aby prowadzone w Klubie procesy szkoleniowe były na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym.

Licznie organizowane zajęcia, rozgrywki i turnieje mają na celu już w najmłodszych wyrobić zdrowe nawyki aktywnego spędzania wolnego czasu, sportowej rywalizacji prowadzonej w duchu fair play.

Dla Zarządu Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice największą nagrodę w ich społecznej i wolontariackiej działalności stanowi duża frekwencja oraz radość i zadowolenie uczestników organizowanych zajęć.

Wszystkim wytrwałym rodzicom i dzieciom uczestniczącym w zajęciach serdecznie dziękujemy za obdarzone zaufanie i jednocześnie zapraszamy na zajęcia w nowym 2017r., w toku których nie zabraknie atrakcji i niespodzianek jak chociażby ta jaką było kibicowanie na meczu ekstraklasy w Niecieczy.

Zarząd Klubu Sportowego Ciężkowianka Ciężkowice