Podsumowanie rundy jesiennej Ciężkowianki w Lidze Okręgowej Tarnów

Na 7 miejscu pierwszą rundę (jesienną) zmagań sezonu 2019/20 w V lidze okręgowej gr. Tarnów zakończyli piłkarze Ciężkowianki Ciężkowice. Pod wodzą trenera Roberta Truchana w 15 meczach zdobyli 24 punkty. Wygrali osiem meczów a w pozostałych siedmiu doznali porażki. Wszystkie spotkania zostały rozegrane na wyjazdach, w roli gości z powodu remontu płyty boiska na stadionie w Ciężkowicach.

Szczególnie udany dla zespołu był początek zmagań, podczas których wygrał sześć spotkań (z Tuchovią, Ładną, Niedomicami, Wisłą Szczucin, Dąbrovią D.T. i Szynwałdem). Potem nastąpił niewielki kryzys, gdzie seniorzy ulegli w sześciu meczach (Dunajec Z.G., Dunajec Zakliczyn, Gromnik, Pogórze Pleśna, Olimpia Wojnicz). Koniec rundy to dwa cenne zwycięstwa w Zaczarniu i Żabnie.

Od sierpnia drużyna strzeliła łącznie 33 gole, tracąc 28 bramek. Najskuteczniejszym piłkarzem Ciężkowianki z szesnastoma trafieniami jest Krzysztof Żaba.

Najwięcej minut na murawie 1350 spędził Oleksowicz . 1170 minut zagrali natomiast Krzysztof Żaba i Michał Sobol.

Rundę rewanżową w Lidze Okręgowej Tarnów piłkarze Ciężkowianki zainaugurują w roli gospodarza spotkaniem z Zorzą Zaczarnie 21/22 marca 2020.

Bilans meczów w jesiennej rundzie spotkań:

Metal Tarnów – Ciężkowianka 3:0
Tuchovia – Ciężkowianka 1:3