Drwinia minimalnie lepsza od Ciężkowianki

KS Ciężkowianka Ciężkowice – GKS Drwinia – 0:1 (0:0)

KS CiężkowiankaSudoł –Biedroński K., Bryt, Oleksowicz (60’ Gądek ), Popiela T., Żaba S., Musiał (65’Kwaśny D.), Deś (55’ Popiela Ł.), Kucharzyk, Kapałka, Retel

GKS DrwiniaPrzybyś – Cygan, Tomala, Kular, Kudelski, Nwachukwu, Rynduch, Kaczmarczyk, Czjkowski, Kołodziej (90’ Piątek), Stawiarski

Bramki: 59’ Czajkowski

Żołte kartki: Stawiarski

Sędzia główny: Agnieszka Olesiak (Kol. Sędziów Limanowa)

Znany Ciężkowickiej drużynie jeszcze z występów w okręgówce niedzielny rywal wywiózł z Ciężkowic komplet punktów.

Po sromotnej porażce ze Skalnikiem Kamionka Wielka, Ciężkowianka tym razem w komplecie przystąpiła do niedzielnego pojedynku.

W 4’ po serii główek w polu karnym, jedna z nich trafiła w poprzeczkę bramki Sudoła.

W odpowiedzi w 11’ po dograniu ze środka pola Kapałki, wybiegający z prawej strony Musiał odegrał w okolice prawego narożnika pola karnego do rozpędzonego Kucharzyka, który uderzył silnie w krótki róg, ale w bramce pewnie interweniował Przybyś.

W 17’ w ostatniej chwili na 7 metrze został zablokowany Retel.

W 35’ goście mieli 100% sytuację. Po dograniu z prawej strony Nwachukwu, na 7 metrze niepilnowany zawodnik Drwini oddał mocny, ale na szczęści e dla Ciężkowianki, niecelny strzał.

Tuż po przerwie goście podkręcili tempo czego efektem było kilka groźnych akcji. W 48’ aktywny Nwachukwu uderzył mocno po porzeczkę, jednak dobrze ustawiony Sudoł wybił piłkę na rzut rożny.

W 52’ strzał głową zawodnika Drwini paruje na porzeczkę Sudoł. W 57 ‘obrona Ciężkowianki była przekonana, że zawodnik gości jest na pozycji spalonej, a ten zaskoczony takim obrotem zdarzeń uderzył mocno nad poprzeczką.

W 59’ miał miejsce rozstrzygająca o wyniku meczu akcja. Po stracie w środku pola, szybką akcję prawą stroną rozpoczęła Drwinia. Mocne dośrodkowanie na 5m mocnym strzałem pod porzeczkę wykończył Czajkowski.

Ciężkowianka czyniła jeszcze próby zmiany wyniku, ale lepiej dysponowana dziś drużyna gości nie pozwoliła sobie wydrzeć cennego zwycięstwa.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. W najbliższą niedzielę Ciężkowiankę czeka trudny wyjazd do Barcic. Z IV ligą pożegnany się w sobotę 11 czerwca o godz. 17 meczem z Glinikiem Gorlice.

Na relacje z tych i następnych pojedynków zapraszamy na stronę www.ciezkowianka.pl oraz www.pogorze24.pl.