Ciężkowianka zatrzymana przez Unię Niedomice

KS Ciężkowianka Ciężkowice – Unia Niedomice 4:4 (1:2)

Bramki: 33’ Stachoń, 64’ Banach, 70’ (k) Bałut, 77’ Deś – 4’ Bajorek, 20’ Wróbel, 48’ Krzaczek, 84’ (k) Nagórzański.

KS Ciężkowianka: Sudoł –Biedroński K., Uchwat (46’ Gierałt), Nowak,, Banach, Deś, Ryndak M. (30’ Kucharzykj), Żaba S., Popiela T., Stachoń, Bałut

Unia Niedomice: Kurpisz – Nagórzański, Bajorek, Kozioł, Wróbel, Krzaczek, Rzońca, Kmiecik, Radliński, Madejski, Szpilski (65’Wytrwał)

Żółte kartki: Nowak x 2, Banach, – Nagórzański, Wytrwał, Kurpisz, Bajorek, Krzaczek

Czerwone kartki: Stachoń, Nowak (druga żółta),

Drużyna Ciężkowianki walcząc ambitnie w niedzielne popołudnie dostarczyła swoim kibicom mnóstwo emocji remisując pechowo z broniącą się przed spadkiem drużyną z Niedomic.

Mecz od początku nie układał się po myśli drużyny z Ciężkowic, bowiem już w 4’ goście objęli prowadzenie po strzale głową Bajorka, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 20’ goście oddali drugi celny strzał na bramkę Ciężkowianki. Tym razem po zagraniu ręką przez Desia na wysokości 10 m goście wykonywali rzut wolny. Precyzyjne dośrodkowanie wykończył strzałem głową Wróbel i goście prowadzili już dwoma bramkami.

W odpowiedzi w 26’ w dogodnej sytuacji znalazł się Ryndak, ale jego strzał głową pod poprzeczkę udaną interwencją obronił Kurpisz.

Chwilę później w 27’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Nowak wślizgiem uderzył wysoko nad poprzeczką.

W 33’ Ciężkowianka zdobyła bramkę kontaktową. Całą akację zainicjował z lewej strony Stachoń dogrywając w pole karne do Desia, którego strzał zablokowali obrońcy, ale dobitka Stachonia tuż przy lewym słupku była skuteczna.

Aktywny w tym meczu Stachoń miał jeszcze szansę na zmianę wyniku w 43’, gdzie po efektownym „szczupaku” Kurpisz udanie interweniował.

Tuż po przerwie goście podwyższyli wynik spotkania. Tym razem Krzaczek wykonując rzut wolny z ok. 20 m uderzył precyzyjnie tuż przy lewym słupku, nie dając szans Sudołowi.

W 58’ akcję prawą stroną przeprowadził Stachoń dogrywając na 5m do Banacha, który na szczęście dla gości minął się z piłką.

W 60’ ponownie Banach mógł zmniejszyć rozmiary porażki. Po wrzucie z autu i dograniu głową Gierałta, Banach półobrotem uderzył mocno na szczęście dla gości tylko w słupek, a dobitka Desia wylądowała wysoko nad porzeczką.

W 63’ Gierałt będąc sam na sam przegrał pojedynek z Kurpiszem.

W 64’ po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kucharzyka, Banach precyzyjnie wykończył dośrodkowanie strzelając głową obok zaskoczonego bramkarz gości.

W 70’ w polu karnym został sfaulowany Nowak, a sędzia główny bez wahania wskazał na „wapno”.

Pewnym egzekutorem jedenastki był Bałut strzelając pewnie w lewy róg.

W 77’ Ciężkowianka objęła prowadzenie. Ambitnie walczący Gierałt wyłuskał piłkę tuż przed linią końcową i dograł ją na 5m, gdzie Deś uprzedził obrońców gości i strzałem z pierwszej piłki zdobył prowadzenie dla Ciężkowianki.

W 83’ udana interwencja Sudoła zażegnała niebezpieczeństwo po akcji gości.

W 84’ miała miejsce największa kontrowersja niedzielnego meczu. Po wcześniejszym faulu na bramkarzu Ciężkowianki, sędzia główny dopatrzył się … nieprzepisowego zagrania w polu karnym jednego z zawodników Ciężkowianki i wskazał na 11m. Do piłki podszedł Nagórzański i pewnym strzałem pokonał Sudoła.

W 88’ w idealnej sytuacji znalazł się Bałut, który naciskany przez obrońców Niedomic, mając przed sobą jedynie Kurpisza, strzelił tuż obok lewego słupka.

W końcówce meczu Ciężkowianka miała jeszcze kilka dogodnych okazji do zmiany wyniku, jednak szczęście nie dopisało kolejno Biedrońskiemu i Gierałtowi, którzy znaleźli się w dogodnych sytuacjach a piłka przez nich „muśnięta” nie znalazła drogi do bramki. .

Ten wynik przy wygranej Tuchovii z Pleśną sprawia, że na 3 kolejki przed końcem rozgrywek Tuchovia ma 5 pkt. przewagi nad Ciężkowianką.

Już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 wielkie „DERBY POGÓRZA”, które mogą zdecydować o awansie do IV ligi.

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu. Wynik tego pojedynku zdecyduje, o tym kto będzie „rządził” na Pogórzu i definitywnie rozstrzygnie wynik walki o awans do IV ligi

Na relację z tego meczu zapraszamy na stronę www.ciezkowianka.pl oraz www.pogorze24.pl