Ciężkowianka Ciężkowice - Wisła Szczucin - 4:3 (4:2)

Bramki: 1’ 28’ Gierałt, 35’ Bałut, 41’ Popiela Ł.

Ciężkowianka: Hołda – Biedroński K., Uchwat, Bryt, Kucharzyk, Popiela Ł., Popiela T., Żaba S., Kapałka, Gierałt, Bałut

Wisła: Kuta – Pietras, Kołtoń, Dynak D, Trójniak, Dynak K., Furgał, Musiał, Młodziński, Bator, Nytko

Sędzia główny: Sędzia główny: G. Wroński (Tarnów)

W trudnych warunkach na grząskim boisku, Ciężkowianka grająca niemal połowę meczu w „10” po ambitnej walce odniosła cenne zwycięstwo z zespołem Wisły Szczucin.

Na uwagę zasługuje fakt, że w podstawowym składzie zabrakło m in. Nowaka, Banacha, Stachonia, Desia. Jednak ich zmiennicy zdali pozytywnie egzamin, czego dowodem jest zwycięstwo w tym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się idealnie, bowiem już po pierwszej akcji meczu Ciężkowianka objęła prowadzenie. Idealną piłkę do Gierałta dograł Bałut, a Gierałt będąc sam na sam pewnie płaskim strzałem pokonał Kutę.

W 5’ pewnie interweniował Hołda po groźnym strzale z ok. 11 m zawodnika Wisły.

W 8’ dwójkową akcję rozegrali Żaba z Bałutem, po której Gierałt stanął przed szansą podwyższenia wyniku, jednak w tej akcji zwycięsko z pojedynku wyszedł tym razem Kuta, broniąc płaski strzał.

Z uwagi na trudne warunki rozgrywania spotkania mieliśmy do czynienia z wieloma kuriozalnymi sytuacjami, po których futbolówka często grzęzła w kałużach wody zgromadzonej na boisku. Po jednej z takich sytuacji w 23’, na czystą pozycje wyszedł zawodnik gości i strzałem tuż przy lewym słupku wyrównał stan meczu na 1:1.

Chwilę później w 26’ sędzia główny podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z zawodników Ciężkowianki. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kołtoń, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Hołdę.

Wyrównanie padło chwilę później. W 28’ po wykonywanym przez Ciężkowiankę rzucie rożnym, zgraną głową piłkę, płaskim strzałem umieścił w bramce gości Gierałt.

W 32’ Ciężkowianka objęła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bałut, który efektownym strzałem tuż przy lewym słupku z ok. 17 pokonał rozpaczliwie interweniującego Kutę.

W 42’ ponownie dała o sobie znać dwójka Gierałt –Bałut. To po ich akcji z prawej strony idealnie na 5 m dośrodkował Bałut, a caość zamknął strzałem z pierwszej piłki Popiela Łukasz podwyższając wynik spotkania na 4:2

Tuż przed przerwą efektowana parada Hołdy uchroniła zespół Ciężkowianki przed utratą gola po rzucie wolnym wykonywanym przez Wisłę z ok. 20m.

Tuż po przerwie w 50’ skomplikowała się sytuacja Ciężkowianki, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić grający trener Łukasz Gierałt.

Zachęcona takim obrotem sprawy drużyna Wisły zaczęła coraz śmielej atakować, co przyniosło efekt w 56’, gdzie zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pokonał Hołdę zmniejszając rozmiar porażki.

W 70 mogło paść wyrównanie. Po szybkiej akcji i dośrodkowaniu z lewej strony w dogodnej sytuacji znalazł się Bator, jednak na szczęście dla Ciężkowianki fatalnie spudłował strzelając z 5 m wysoko nad poprzeczką.

W 75’ miała miejsce kuriozalna sytuacja. W pojedynku w środku pola piłkę wywalczył Bałut i pomknął z nią w kierunki bramki gości oddając płaski strzał, który trafił w słupek, ale dobitka Kucharzyka wylądowała już w bramce, ku przedwczesnej radości zawodników i kibiców Ciężkowianki. Mimo, że w tej sytuacji sędzia główny nie przerwał akcji Bałuta, a sędzia boczny nie sygnalizował zagrania niezgodnego z przepisami, po zdobytej bramce sędziowie po konsultacji nakazali wznowić grę … rzutem wolnym dla Wisły.

W końcówce meczu goście dążyli do wyrównania, ale ambitnie walcząca w „10” Ciężkowianka nie dała sobie wydrzeć cennego zwycięstwa.

Przed nami jeszcze 5 kolejek do zakończenia rozgrywek i 5 pkt. straty do liderującej Tuchovii, a sprawa awansu do IV ligi nadal pozostaje otwarta, tym bardziej, że Tuchovia straciła punkty remisując w ostatniej kolejce z II drużyną z Niecieczy.

W następnej kolejce Ciężkowianka zmierzy się na wyjeździe z Victorią Koszyce Małe zajmującą 3 miejsce w tabeli ze startą 6 pkt. do Ciężkowianki

Przed własna publicznością Ciężkowianka zaprezentuje się w meczu z Unią Niedomice – 24 maja 2015r., godz. 14.00 – Serdecznie zapraszamy !!!