Ciężkowianka bez szans w starciu z ekstraklasową TERMALIKĄ

KS Ciężkowianka Ciężkowice – Termalica Bruk-Bet Nieciecza II - 0:9 (0:3)

KS CiężkowiankaSudoł-Popiela T., Oleksowicz, Ruchwa, Bryt (81’ Wolski Ł.) , Musiał A, Kucharzyk, Kapałka, Musiał P., Kloc, Roman M. (46’ Kwaśny D.)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Baran - Szarek, Wróbel, Juhar (54’ Krupa), Smuczyński (65’ Skowron), Kowal (65’ Szumlański), Pikul, Kogut, Tubek (80’ Kabała) , Bigos, Cierlik

Bramki: 14’ Smuczyński, 15’ Wróbel, 33’ Juhar, 60’ Bigos, 74’ (k) Szumlański, 81’ Pikul, 82’ Szumlański, 84’ i 88’ Bigos,

W swoim drugim meczu po powrocie do okręgówki Ciężkowianka zmierzyła się z drużyną Termaliki.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami z uwagi, że pierwsza drużyna rozgrywała mecz u siebie w piątek, do Ciężkowic goście zawitali w mocnym ekstraklasowym składzie. Od pierwszej minuty wystąpiło 8 graczy z kadry pierwszego zespołu Termaliki. Dodatkowo stadion w Ciężkowicach zaszczycili swoją obecnością I trener Czesław Michniewicz z asystentem Marcinem Węglewskim, II trenerem Janem Pochroniem oraz analitykiem Kamilem Portykus.

Zmotywowani dodatkowo obecnością sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Termaliki gracze z Niecieczy nie pozostawili Ciężkowiance złudzeń kto tutaj jest lepszy.

W drużynie Ciężkowianki po wakacyjnej przerwie nastąpiło wiele zmian. Dotychczasowy trener Michał Jarząb podjął się szkolenia grup młodzieżowych naszego sobotniego rywala. Na stanowisku trenera zastąpił go doświadczony Janusz Kapuściński w przeszłości trenujący m in. Igloopol Dębica, Naftę Jedlicze, Karpaty Krosno, Glinik Gorlice.

Z drużyny ubyli Retel (Glinik) oraz Nowak M. (Skrzyszów), którym serdecznie dziękujemy za walkę w barwach Ciężkowianki. Szczególne podziękowania kierujemy do Mateusza Nowaka, którego solidna postawa przez wiele sezonów stanowiła o sile gry obronnej Ciężkowianki.

Ponadto nieobecni byli Żaba S., Biedroński K., Deś. M. Przy takim obrocie spraw w drużynie seniorów wystąpiło pięciu zawodników drużyny juniorów, dla których gra z przeciwnikiem tej klasy stanowić będzie cenne doświadczenie i naukę na przyszłość.

Od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga gości. Już w 2’ dośrodkowanie z lewej strony dość przypadkowo trafiło w słupek bramki Sudoła. Z lewej strony szczególnie we znaki obronie Ciężkowianki dawał się Juhar, którego szybkość stanowiła o powodzeniu wielu akcji. W 12’ nieśmiało zaatakowała Ciężkowianka. Po dograniu Musiała będący w dogodnej sytuacji P. Kloc mocno naciskany przez obrońcę uderzył nieczysto i Baran nie miał kłopotów z interwencją. W 14’ po szybkiej akcji z lewej i dograniu na 5 m, Smuczyński strzałem głową otworzył wynik spotkania. W 15’ było już 0:2, tym razem strzelcem bramki był Wróbel po dograniu Juhara. W 33’ Juhar znalazł się na pozycji sam na sam z bramkarzem Ciężkowianki. Sytuację dalekim wybiegiem próbował ratować Sudoł, ale Juhar nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Tuż przed przerwą, Smuczyński będąc sam na sam z Sudołem próbował go lobować, jednak tym razem zwycięsko z pojedynku wyszedł Sudoł.

Po przerwie goście nie zwalniali tempa. W 60’ po dograniu z głębi pola Bigos strzałem w długi róg podwyższył wynik meczu na 0:4.

W 70’ Kucharzyk ratując sytuacje zdecydował się na ostre wejście w starciu z Krupą, które sędzia główny zakwalifikował jako rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Szumlański.

Dziesięć minut później nastąpiła seria identycznych sytuacji, po których goście strzelili kolejne bramki. Zaczynało się od prostopadłego podania z głębi pola, po którym kolejno w sytuacji sam na sam z Sudołem znajdowali się Pikul, Szumlański i Bigos zdobywając bramki dla gości. Wynik spotkania ustalił w 88’ Bigos, dla którego była to trzecia bramka w meczu.

Ciężkowianka już w najbliższą sobotę zmierzy się w następnej kolejce okręgówki z drużyna Ikara Odporyszów. Licząc na pierwszej jesienne zwycięstwo zapraszamy wszystkich kibiców na godz. 17.00.