26 stycznia Halowy Turniej Piłki Nożnej - Ciężkowice 2020

Już za kilkanaście dni kolejny halowy turniej piłki nożnej seniorów w Ciężkowicach. Dokładnie 26 stycznia 2020 roku, przeszło od 16 lat, Klub Sportowy Ciężkowianka Ciężkowice, organizuje Turniej Halowy Piłki Nożnej Seniorów, będący kontynuacją poprzednich edycji turnieju im. Zbigniewa Gałka. W tej siedemnastej edycji zawodów, deklarację uczestnictwa potwierdziły drużyny z powiatu brzeskiego (Orzeł Dębno V liga) , powiatu tarnowskiego (Tuchovia Tuchów V liga, GKS Gromnik V liga, Dunajec Zakliczyn V liga i Wolania Wola Rzędzińska IV liga), oraz gospodarz Ciężkowianka Ciężkowice V liga. Zapowiada to, że będą to zawody na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Trochę historii:

Klub Sportowy „CIĘŻKOWIANKA” Ciężkowice realizując swoje cele statutowe począwszy od 2004 roku jest głównym organizatorem halowego turnieju seniorów im. Zbigniewa Gałka – 12 edycji. Współorganizatorami, od samego początku turnieju, są: Burmistrz Gminy Ciężkowice Pan Zbigniew Jurkiewicz, Tarnowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, a od 2012r. Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Organizacja turnieju od początku istnienia była i jest możliwa dzięki ciężkiej pracy społecznej wielu ludzi dobrej woli skupionych wokół Klubu Sportowego „CIĘŻKOWIANKA” Ciężkowice. To dzięki ich aktywności i zaangażowaniu dla potrzeb turnieju udało się zaktywizować lokalne środowisko biznesu, które od początku aktywnie włącza się w organizację imprezy – imprezy na najwyższym poziomie.

Stale podnoszący się poziom organizacyjny i sportowy zawodów spowodowały, że turniej wpisał się na stałe w kalendarz zmagań sportowych powiatu tarnowskiego i jest organizowany zawsze w ostatnią niedzielę stycznia każdego roku.

Sukces medialny i wysoki poziom sportowy zawodów sprokurował sytuację, w której organizatorzy mogą wybierać spośród wielu drużyn, które wyrażają z dużym wyprzedzeniem chęć uczestnictwa w imprezie.

Harmonogram turnieju:

WOLANIA Wola.Rz.